W domowej apteczce warto mieć produkt leczniczy przydatny w razie przeziębienia lub grypy. Przyda się również coś, co pomoże w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bólu głowy czy ukąszeń owadów. Czy to oznacza, że trzeba zaopatrzyć się w kilka produktów? Niekoniecznie, ponieważ Amol to ziołowy produkt leczniczy, który pomoże w każdym z wymienionych przypadków.
Naturalne olejki jako sposób na złagodzenie objawów przeziębienia i grypy
Osłabienie, kaszel, katar czy gorączka mogą świadczyć o przeziębieniu lub grypie. Jak sobie z nimi poradzić, aby szybko stanąć na nogi? Pomóc mogą nie tylko związki syntetyczne, ale i składniki pozyskiwane z natury. Przykładem są olejki np. cynamonowy, goździkowy, lawendowy występujące w ziołowych produktach leczniczych (jednym z nich jest znany od lat Amol).
Dlaczego olejki pozyskiwane z roślin wykorzystywane są do produkcji produktów leczniczych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy przyjrzeć się cennym właściwościom poszczególnych olejków.
- Cynamonowy – zmniejsza stan zapalny i ból. Ponadto wykazuje działanie rozkurczowe, dzięki czemu niweluje napięcie mięśni.
- Cytrynowy – związki w nim zawarte pomagają w walce z grypą i infekcjami górnych dróg oddechowych. Co więcej, zapach olejku cytrynowego pomaga się odprężyć.
- Z mięty pieprzowej – działa przeciwbólowo, antyseptycznie i rozkurczowo.
- Lawendowy – łagodzi ból i pomaga zwalczyć bakterie. Znajduje szerokie zastosowanie w aromaterapii. Wskazaniem do jego stosowania są m.in. bóle głowy występujące w przebiegu przeziębienia czy grypy.
- Cytronelowy – zmniejsza stan zapalny, łagodzi ból głowy i zwalcza bakterie.
- Goździkowy – stosuje się go jako naturalny środek przeciwdrobnoustrojowy i przeciwbólowy. Ponadto jest źródłem związków, które łagodzą objawy ze strony układu oddechowego.
Wszystkie wymienione wyżej olejki występują w składzie ziołowego produktu leczniczego o nazwie „Amol”. Jakie są wskazania do jego stosowania?
Jak działa Amol?
Amol to produkt leczniczy w postaci płynu, który znajduje zastosowanie w leczeniu przeziębienia i grypy. Zawiera olejki o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwbakteryjnych. Ponadto można wcierać go w skronie, aby złagodzić ból głowy towarzyszący przeziębieniu lub grypy.
Co więcej, Amol pomaga w złagodzeniu migrenowych bólów głowy, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Może być wykorzystywany w przypadku wzdęć i niestrawności (jeśli chodzi o przyjmowanie doustne, należy podawać go po rozcieńczeniu z wodą lub z dodatkiem niewielkiej ilości cukru).
Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto mieć Amol w domowej apteczce. Może być on stosowany zewnętrznie w celu zmniejszenia obrzęku, swędzenia i rumienia po ukąszeniach owadów.
Artykuł sponsorowany