Ziołowy produkt leczniczy, który warto mieć w domowej apteczce

Spis treści

W domowej apteczce warto mieć produkt leczniczy przydatny w razie przeziębienia lub grypy. Przyda się również coś, co pomoże w przypadku dolegliwości ze strony układu pokarmowego, bólu głowy czy ukąszeń owadów. Czy to oznacza, że trzeba zaopatrzyć się w kilka produktów? Niekoniecznie, ponieważ Amol to ziołowy produkt leczniczy, który pomoże w każdym z wymienionych przypadków.

Ziołowy produkt leczniczy, który warto mieć w domowej apteczce

Naturalne olejki jako sposób na złagodzenie objawów przeziębienia i grypy

Osłabienie, kaszel, katar czy gorączka mogą świadczyć o przeziębieniu lub grypie. Jak sobie z nimi poradzić, aby szybko stanąć na nogi? Pomóc mogą nie tylko związki syntetyczne, ale i składniki pozyskiwane z natury. Przykładem są olejki np. cynamonowy, goździkowy, lawendowy występujące w ziołowych produktach leczniczych (jednym z nich jest znany od lat Amol).

Dlaczego olejki pozyskiwane z roślin wykorzystywane są do produkcji produktów leczniczych? Aby odpowiedzieć na to pytanie, wystarczy przyjrzeć się cennym właściwościom poszczególnych olejków.

  • Cynamonowy – zmniejsza stan zapalny i ból. Ponadto wykazuje działanie rozkurczowe, dzięki czemu niweluje napięcie mięśni.
  • Cytrynowy – związki w nim zawarte pomagają w walce z grypą i infekcjami górnych dróg oddechowych. Co więcej, zapach olejku cytrynowego pomaga się odprężyć.
  • Z mięty pieprzowej – działa przeciwbólowo, antyseptycznie i rozkurczowo.
  • Lawendowy – łagodzi ból i pomaga zwalczyć bakterie. Znajduje szerokie zastosowanie w aromaterapii. Wskazaniem do jego stosowania są m.in. bóle głowy występujące w przebiegu przeziębienia czy grypy.
  • Cytronelowy – zmniejsza stan zapalny, łagodzi ból głowy i zwalcza bakterie.
  • Goździkowy – stosuje się go jako naturalny środek przeciwdrobnoustrojowy i przeciwbólowy. Ponadto jest źródłem związków, które łagodzą objawy ze strony układu oddechowego.

 

Wszystkie wymienione wyżej olejki występują w składzie ziołowego produktu leczniczego o nazwie „Amol”. Jakie są wskazania do jego stosowania?

Jak działa Amol?

Amol to produkt leczniczy w postaci płynu, który znajduje zastosowanie w leczeniu przeziębienia i grypy. Zawiera olejki o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwbólowych i przeciwbakteryjnych. Ponadto można wcierać go w skronie, aby złagodzić ból głowy towarzyszący przeziębieniu lub grypy.

Co więcej, Amol pomaga w złagodzeniu migrenowych bólów głowy, a także dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Może być wykorzystywany w przypadku wzdęć i niestrawności (jeśli chodzi o przyjmowanie doustne, należy podawać go po rozcieńczeniu z wodą lub z dodatkiem niewielkiej ilości cukru).

Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto mieć Amol w domowej apteczce. Może być on stosowany zewnętrznie w celu zmniejszenia obrzęku, swędzenia i rumienia po ukąszeniach owadów.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *