Soniczna szczoteczka do zębów – jak wybrać tę pierwszą, na co zwrócić uwagę?

Spis treści

Szykujesz się do zakupu pierwszej szczoteczki sonicznej do zębów? Nie wiesz, na jakie parametry należy zwrócić uwagę? Zachęcamy do lektury naszego artykułu! Dowiesz się z niego, jak działa soniczna szczoteczka do zębów, jak wybrać pierwszą soniczną szczoteczkę oraz jakie są najlepsze soniczne szczoteczki do zębów dla początkujących.

Soniczna szczoteczka do zębów - jak wybrać tę pierwszą, na co zwrócić uwagę?

Szczoteczka soniczna jest podobna do szczoteczki elektrycznej, jednakże wyróżnia się podłużną główką czyszczącą oraz technologia fal dźwiękowych. Jak jest zbudowana? We wnętrzu jej rękojeści znajduje się akumulator oraz silniczek, natomiast na jej końcu mieści się gniazdo, na którym umieszcza się końcówkę zakończoną główką z włóknami. Wspomniany silnik szczoteczki sonicznej emituje drgania i fale dźwiękowe, które przenoszone są na główkę i wprawiają w ruch jej włókna. Tego typu urządzenia przystosowane są do wykonywania ruchów wymiatająco-pulsacyjnych. Najwyższa prędkość pracy w szczoteczkach sonicznych wynosi 96 000 ruchów na minutę. Dzięki temu możliwe jest usunięcie prawie wszystkich nieczystości z jamy ustnej, a także rozjaśnienie szkliwa zębowego. Szczoteczki soniczne wyposażone są zazwyczaj w kilka trybów pracy o różnym przeznaczeniu (np. codzienny, delikatny, wybielający), do tego końcówki wymienne (np. standardowa, wybielająca, ortodontyczna) oraz funkcje zapewniające komfort użytkowania (czasomierze, czujniki, wskaźniki). Najczęściej rekomendowane są użytkownikom aparatów ortodontycznych, posiadaczom mostów, protez i protez, jak i również osobom cierpiącym na nadwrażliwość zębów i dziąseł.

Jak wybrać pierwszą soniczną szczoteczkę do zębów?

Chcesz zastosować szczoteczkę soniczną, ale nigdy tego nie robiłeś/aś? Nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie pierwszej szczoteczki sonicznej do zębów? Spieszymy z pomocą! Jeśli technologia fal dźwiękowych jest Tobie obca, warto wybrać urządzenie z podstawowymi trybami pracy i funkcjami. Dodatkowo niektóre modele oferują funkcje Easy Start, która została stworzona dla początkujących użytkowników. Na początku swojej przygody ze szczoteczką soniczną korzystaj z delikatniejszych trybów pracy, a następnie stopniowo zwiększaj moc szczotkowania.

Pierwsza szczoteczka soniczna powinna być wyposażona w funkcje, które ułatwią Ci cały proces oczyszczania jamy ustnej. To chociażby timery, które odmierzają czas niezbędny do dokładnego umycia zębów, a co pół minuty informują o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia.

Nie bez znaczenia jest również zawartość zestawu, w którym znajduje się dana szczoteczka. Mogą być w nim obecne końcówki wymienne o różnych właściwościach. Wybieraj je zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami związanymi z higieną jamy ustnej.

Nie możemy zapominać też o prostej obsłudze! To podstawowa cecha pierwszej szczoteczki sonicznej do zębów. Urządzenie powinno być na tyle łatwe w użytkowaniu, żeby można było obsłużyć je maksymalnie dwoma przyciskami. Przed zakupem pierwszego urządzenia warto porównać właściwości kilu urządzeń sprawdzając np. to zestawienie – soniczna szczoteczka do zębów ranking.

Najlepsza soniczna szczoteczka do zębów dla początkujących

Świetnym wyborem na pierwszą szczoteczkę soniczną będzie model Smilesonic GO, który zapewnia najwyższą ochronę zębów i dziąseł przed bakteriami codziennie atakującymi jamę ustną człowieka. Wyposażona została w trzy tryby pracy:

  • Clean – to podstawowy tryb, za pomocą którego pozbędziesz się bakterii codziennie gromadzących się w jamie ustnej; główka szczoteczki porusza się w nim z prędkością 82 000 ruchów sonicznych na minutę pracy
  • White – tryb przeznaczony dla tych, którym zależy na efekcie śnieżnobiałego uśmiechu; oferuje prędkość pracy na poziomie aż 96 000 ruchów na minutę
  • Sensitive – to tryb rekomendowany początkującym użytkownikom szczoteczek sonicznych, a także osobom, które borykają się z nadwrażliwością zębów lub dziąseł; umożliwia delikatne oczyszczanie z prędkością 62 000 ruchów na minutę.

Szczoteczka soniczna Smilesonic GO kompatybilna jest z następującymi końcówkami:

  • DailyCare – do codziennego usuwania bakterii
  • ShinyWhite –do wybielania zębów
  • SensiTouch – dla osób z nadwrażliwościami
  • OrthoClean – dla użytkowników aparatów ortodontycznych, mostów i koron.

Urządzenie posiada także dwa czasomierze, które usprawniają cały proces szczotkowania. Pierwszy informuje o upływie wymaganych dwóch minut, a drugi co pół minuty przypomina
o konieczności zmiany szczotkowanej strefy uzębienia. Kolejną zaletą szczoteczki sonicznej Smilesonic GO jest wydajna bateria litowa o pojemności 600 mAh, która pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności ładowania.

W zestawie z urządzeniem znajdziemy dwie końcówki wymienne DailyCare, ładowarkę indukcyjną, a także instrukcję obsługi w języku polskim. Produkt dostępny jest w dwóch kolorach: czarnym lub białym. Szukasz pierwszej szczoteczki sonicznej? Postaw na model Smilesonic GO.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *