Protetyka Warszawa – ile kosztuje proteza zębowa prywatnie?

Spis treści

Protetyka stomatologiczna to dziedzina stomatologii, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem bezzębia oraz chorób narządu żucia w celu poprawy estetyki uzębienia. Protetyk jest w stanie uzupełnić braki zębowe i odbudować utracone niegdyś tkanki. W protetyce stomatologicznej wykorzystuje się więc wiedzę i doświadczenie z dziedziny chirurgii szczękowej, laryngologii, onkologii, radiologii, a nawet dermatologii.

Protetyka Warszawa – ile kosztuje proteza zębowa prywatnie?

Kiedy warto skorzystać z zabiegu w zakresie protetyki stomatologicznej?

Protetyka stomatologiczna wkracza w przypadku, gdy jest za późno na zwykłe leczenie stomatologiczne. Nowoczesna protetyka to jednak nie tylko dopasowanie i założenie protez, ale również przeciwdziałanie zmianom, które powstają w wyniku braków w uzębieniu.

Wyróżnia się dwa zasadnicze rodzaje uzupełnień protetycznych:

 • stałe, czyli „przyklejone” do pozostałych zębów i uzupełnień implantologicznych lub też przykręcone do implantów;
 • protezy ruchome, które pacjenci mogą samodzielnie wyjąć z jamy ustnej.

 

W każdej z tych dwóch grup wyróżnia się z kolei różne rodzaje uzupełnień:

 • do stałych zaliczamy: wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, licówki, korony, mosty oraz uzupełnienia stałe oparte na implantach, na których może być osadzona zarówno korona, jak i most protetyczny;
 • uzupełnienia protetyczne ruchome: protezy akrylowe, szkieletowe oraz specjalne protezy wsparte na pozostałych zębach lub implantach nazywane overdenture.

 

Niezależnie od rodzaju uzupełnień nie należy zwlekać z rozpoczęciem leczenia po stracie zęba. Odpowiednio dobrane uzupełnienie nie tylko poprawia komfort życia pacjenta i estetykę jamy ustnej, ale wpływa również na jakość przeżuwania pokarmów, przywraca naturalne rysy twarzy oraz zapobiega zmianom w łuku zębowym.

Protetyka w klinice Warsaw Dental Center

Warszawska klinika stomatologiczna Warsaw Dental Center oferuje profesjonalną rekonstrukcję i odbudowę brakujących zębów oraz zapewnia szeroki wybór uzupełnień protetycznych:

 • protezy szkieletowe – wykonane w dużej części z metalu. Ze względu na mniejsze rozmiary są dobrze tolerowane przez większość pacjentów. Metalowa konstrukcja pozwala na wykonania podpórek na zębach – proteza oparta jest głównie na nich, a nie na śluzówce jamy ustnej. Dzięki temu protezy są w naturalny sposób obciążone w trakcie żucia;
 • uzupełnienie całkowite – znajduje zastosowanie przy całkowitej utracie zębów naturalnych. Jeżeli niezbędne okazuje się usunięcie całego uzębienia, zastosowanie znajduje proteza zębowa natychmiastowa, wykonana z akrylu, która stanowi także rodzaj opatrunku i ułatwia proces adaptacji pacjenta do noszenia protezy;
 • uzupełnienie częściowe – wykorzystywane w przypadku braku jednego lub kilku zębów po jednej lub po obu stronach łuku zębowego w szczęce lub żuchwie;
 • mosty protetyczne – to protezy stałe umożliwiające wypełnienie luki w łuku zębowym. Tworzą je korony osadzone w jamie ustnej na żywych lub martwych zębach filarowych (oszlifowanych) lub implantach połączonych przęsłem. Wykonuje się je ze stopów metali i licuje ceramiką. Stosowane są również mosty protetyczne na podbudowie cyrkonowej licowane ceramiką;
 • licówki – cienkie, najczęściej porcelanowe nakładki, które mocowane są do części licowych zębów przednich. Są w stanie niemal natychmiast poprawić estetykę uśmiechu, zmieniając nie tylko kolor zębów, ale i delikatnie korygując ich kształt;
 • korony porcelanowe;
 • cementowane na filarze zęba lub implancie, wykonane z porcelany, kompozytu i innych materiałów. Koronę protetyczną lekarz stomatolog stosuje na zęby żywe i martwe, gdy doszło do znacznego lub całkowitego uszkodzenia naturalnej korony zęba.

 

Wieloletnie doświadczenie i wiedza specjalistów pracujących w naszej klinice powodują, że zarówno lekarz stomatolog, jak i technik protetyk przeprowadzą kompleksowe leczenie protetyczne, które spełni oczekiwania wszystkich pacjentów.

Ile kosztuje proteza zębowa prywatnie w Warszawie?

Trudno określić jednoznacznie określić, jakie będą koszty leczenia i uzupełnień protetycznych, bo składa się na to wiele czynników, o których mówi protetyk, ustalając plan leczenia z pacjentem w trakcie pierwszej wizyty. Do najważniejszych czynników zalicza się m.in.

 • stan uzębienia pacjenta,
 • rodzaj wybranego uzupełnienia protetycznego,
 • zastosowana metoda leczenia,
 • dodatkowe wszczepienie implantów w jamie ustnej w przypadku konieczności mocowania na nich protez.

 

W naszej placówce Warsaw Dental Center specjalizującej się w różnych dziedzinach stomatologii, w tym implantologii, protetyce czy też stomatologii estetycznej ceny protez rozpoczynają się od 300 zł w przypadku korony tymczasowej krótkoczasowej. Wkład koronowo-korzeniowy lany to wydatek około 700 zł, a uzupełnienie protetyczne długoczasowe kompozytowe kosztuje 1200 zł. Proteza akrylowa całkowita będzie kosztować 2 300 zł, a proteza szkieletowa – 2 600 zł. Z myślą o pacjentach dostępne są także dodatkowe usługi, jak proteza na raty w systemie MediRat.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *