Odzież ochronna medyczna

Spis treści

Zakup odpowiedniej odzieży ochronnej dla placówek medycznych ma bardzo istotne znaczenie zwłaszcza w dobie panującej pandemii. Czy taka odzież jest potrzebna i gdzie można ją kupić. Wyjaśnienie znajdziesz w tym artykule.

Odzież ochronna medyczna

Do czego służy odzież ochronna medyczna?

Odzież ochronna stanowi bardzo istotne wyposażenie personelu medycznego w każdej placówce. Taka odzież chroni przed zabrudzeniami oraz przed różnego rodzaju czynnikami biologicznymi. Dzięki odzieży ochronnej personel medyczny unika kontaktu powierzchniowego z krwią czy płynami ustrojowymi pacjenta. Szczególną rolę w takiej ochronie pełnią fartuchy jednorazowe medyczne. Stanowią one zawłaszcza ochronę podczas operacji czy zabiegów wykonywanych przez lekarzy i pielęgniarki. Fartuchy minimalizują też ryzyko przeniesienia drobnoustrojów czy innych zanieczyszczeń na pacjentów Tak więc odzież ochronna zapewnia bezpieczeństwo zarówno personelowi medycznemu jak i pacjentom.

Z czego wykonany jest fartuch jednorazowy?

Fartuchy medyczne wykonane mogą być z folii lub z flizeliny. To od personelu medycznego zależy jaki rodzaj fartucha będzie dla nich odpowiedni. Fartuchy foliowe jednorazowe idealnie nadają się do zabiegów chirurgicznych, ponieważ stanową ochronę przed różnego rodzaju płynami. Folia to materiał, który nie przesiąka, ani nie przepuści płynu. Drugi rodzaj materiału z jakiego wykonane są fartuchy to flizelina. Wykonane one są z polipropylenu PP, który przeznaczony jest do jednorazowego użytku. Często używa się go w szpitalach przez osoby odwiedzające chorych lub podczas zabiegów na salach operacyjnych. Fartuch ten uniemożliwia przedostawanie się drobnoustrojów na ciało osoby, która go założyła. Fartuchy z flizeliny są lekkie i przewiewne, co nie powoduje żadnego dyskomfortu podczas jego używania.

Gdzie kupić fartuchy jednorazowe

Wybór odzieży jednorazowej jest bardzo duży, dlatego nie ma większego problemu z jej znalezieniem. Warto zwrócić uwagę, aby hurtownia medyczna w której zamierzasz kupić tego typu produkty posiadała szeroki wybór oraz daną ilość sztuk, którą będziesz potrzebować. Sprawdź czy możliwa jest płatność elektroniczna na przykład jako przelew tradycyjny lub szybki. W celu otrzymywania informacji o produktach i cenach produktów zaloguj się na stronę danej hurtowni medycznej, co pomoże Ci szybko i sprawnie zamawiać odpowiednie artykuły, które potrzebujesz. W hurtowni medycznej znajdziesz szeroki asortyment odzieży i artykułów medycznych potrzebnych do wyposażenia wszystkich placówek medycznych.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *