Trening siłowy – czy ciężarki pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Spis treści

Mówiąc o treningach bardzo często mamy na myśli treningi aerobowe i cardio. Polegają one na dość intensywnym wysiłku fizycznym, który rzeczywiście pozwala na spalenie dużej ilości kalorii. Jednak nie zawsze przynosi oczekiwane rezultaty w postaci jędrnego i pięknie wyrzeźbionego ciała. Jak w takim razie zadbać o siebie kompleksowo? Z pewnością pomogą w tym treningi siłowe z obciążeniem. Hantle i ciężarki są wówczas nieocenioną pomocą.

Trening siłowy – czy ciężarki pomogą Ci osiągnąć wymarzoną sylwetkę?

Trening siłowy – dlaczego warto?

Bieganie, orbitrek, jazda na rowerze – wszystko oczywiście warto. Każda forma aktywności fizycznej wpływa pozytywnie na nasze zdrowie i funkcjonowanie. Jednak dla osiągnięcia pożądanego efektu należałoby dorzucić jeszcze trening siłowy. Dlaczego warto ćwiczyć z ciężarami i ciężarkami?

  • Pobudzasz wówczas do pracy mięśnie głębokie, które nawet podczas intensywnego treningu cardio mogą pozostawać nieaktywne. Przez to spada Twoja waga, ale ciało nie ma pożądanej „konsystencji”. Trudno zbudować wyrzeźbioną i jędrną sylwetkę.
  • Treningi siłowe wbrew pozorom mocno pomagają zwiększyć wydolność. Mniejsze i większe ciężarki to sposób na to, by pracować nad swoją kondycją w sposób szerszy, niż tylko ćwiczeniami cardio.
  • Efekty Twojej pracy przy stosowaniu treningów siłowych (również w połączeniu z treningami cardio) pojawiają się dużo szybciej. To pozwala utrzymać motywację na odpowiednim poziomie i uczynić ze zdrowego stylu życia swój własny styl.
  • Dla wielu osób trening z ciężarkami jest ciekawszy i przyjemniejszy, niż dużo bardziej męczący trening cardio. Dlatego są w stanie ćwiczyć nieprzerwanie przez dłuższy czas, a tym samym zapewnić sobie satysfakcjonujący efekt swojej pracy nad ciałem.

Jakie ciężarki wybierać do ćwiczeń w domu?

Czy zawsze konieczna jest potężna sztanga i ogrom obciążników, dzięki którym zaczniemy prawdziwie dźwigać? Na szczęście nie. Z powodzeniem można stosować mniejsze formy obciążenia i również w ten sposób cieszyć się jakością i skutecznością treningu siłowego. Wybieraj zatem:

  • Małe ciężarki i hantelki. Możesz z nimi wykonać mnóstwo przeróżnych ćwiczeń, które wykluczą całkowicie monotonne treningi i dadzą Ci prawdziwą radość z aktywności fizycznej.
  • Obciążniki na kostki nadgarstki, które możesz stosować podczas większości treningów. Tym samym zintensyfikujesz swoją aktywność fizyczną i sprawisz, że jej efekty przyjdą po prostu szybciej.
  • Hantle z możliwością regulowania wagi. Hantle mają wówczas klasyczny gryf małych rozmiarów, na którym możesz zakładać takie obciążenie, jakiego potrzebujesz do danego ćwiczenia. W ten sposób możesz zapewnić sobie komplet obciążenia do poszczególnych ćwiczeń: na nogi, ręce, kręgosłup i brzuch.
  • Gumy oporowe. Choć nie są to ciężarki w klasycznej formie, to ich opór pozwala na wykonywanie ćwiczeń lepiej i intensywniej. Dzięki temu znacznie szybciej zobaczysz ich efekty.

 

Twój sposób na piękną i zdrową sylwetkę może być właśnie taki. Trening z obciążeniem – zarówno małym, jak i nieco większym – to w zasadzie same plusy. Spróbuj ciężarków i się przekonaj!

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *