Jakie środki ochrony zastosować w gabinecie stomatologicznym?

Spis treści

Gabinet stomatologiczny jak każdy gabinet lekarski powinien być odpowiednio dezynfekowany. Jest to absolutna podstawa przy przeróżnych zabiegach. Dodatkowo, ważnym jest, by zadbać również o ochronę antybakteryjną i antywirusową w kontaktach bezpośrednich z pacjentem. Rękawiczki ochronne i maski antybakteryjne powinny być nieodłączną częścią każdego dentysty przy wykonywaniu leczenia. Przyjrzyjmy się więc, co zapewni bezpieczeństwo w gabinecie stomatologicznym.

Jakie środki ochrony zastosować w gabinecie stomatologicznym

Płyny antybakteryjne

Dezynfekcja dłoni to podstawa, dlatego warto zadbać, by odpowiedni środek do tego przeznaczony miał rację bytu w gabinecie stomatologicznym. Dobrej jakości płyny antybakteryjne to idealny sposób na pozbycie się mikroorganizmów z dłoni, dzięki czemu można w bezpieczny sposób wykonywać zabiegi w jamie ustnej pacjenta. Jak wiadomo, wirusy i bakterie chętnie przenoszą się w kontakcie z twarzą, dlatego odpowiedni płyn do dezynfekcji rąk powinien być wysokiej klasy, poparty odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa.

Rękawice ochronne

Rękawice ochronne są wręcz atrybutem każdego lekarza. Ciężko się dziwić – ich gumowa struktura chroni dłonie, przed wchłonięciem się mikroorganizmów do małych ran lub urazów powstałych na rękach. Rękawice ochronne chronią wiec dłonie przed kontaktem bakterii i wirusów z krwią medyka. Warto je stosować w połączeniu z płynami do dezynfekcji.

Jakie środki ochrony zastosować w gabinecie stomatologicznym

Maski ochronne

Maseczki ochronne to produkt znany każdemu w obecnych czasach, poprzez ekspansję koronawirusa. Chronią one zarówno pacjenta, jak i lekarza przed bakteriami i wirusami znajdującymi się w ślinie. Są więc doskonałą ochroną przy bliskich kontaktach z jamą ustną badanego. Maskę ochronną należy wymieniać po każdym zabiegu, dlatego każdy gabinet stomatologiczny powinien być wyposażony w większą ich liczbę.

Środki do dezynfekcji powierzchni

Nie tylko w ciele człowieka znajdują się niechciane mikroorganizmy. Wirusy, bakterie czy grzyby są obecne również na wszelkich powierzchniach. Dlatego dezynfekujące płyny przeznaczone do czyszczenia powierzchni powinny być w wyposażeniu każdego stomatologa. Odkażanie przestrzeni w gabinetach to czynność niezbędna w zachowaniu bezpieczeństwa i ochrony antywirusowej.

Jakie środki ochrony zastosować w gabinecie stomatologicznym

Chcesz zadbać o swoje szkliwo? Remineralizacja szkliwa u dzieci i dorosłych – sposoby na odbudowę szkliwa – to świetny pomysł, by Twoje zęby były zawsze białe i zdrowe.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *