Utrata zęba – co teraz?

Spis treści

W życiu na pewno nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i czasami zdarza się tak, że tracimy nasz ząb w wyniku urazu. Na szczęście coraz rzadziej zdarza się tak, że ząb trzeba usunąć w wyniku zaniedbań – chociaż do czegoś takiego może faktycznie dojść. To właśnie dlatego stomatolodzy musieli opracować jakiś sposób na to, aby człowiek mógł ponownie normalnie jeść i czuć się pewnie sam ze sobą – a do tego konieczne było odzyskanie zęba. Chociaż nigdy nie będzie on już naturalny – tak samo dobrze może posłużyć nam implant.

Utrata zęba - co teraz?

Jeśli interesuje Cię implant zęba Warszawa to dobre miejsce, aby go wykonać.

Ludzie oczywiście obawiają się trochę całej tej procedury, bo jest to faktycznie proces długotrwały i również drogi – to także trzeba wziąć pod uwagę. Obecnie nie ma jednak lepszego sposobu na to, aby “odzyskać” ząb, który straciliśmy. Pozostawienie pustego miejsca też nie wchodzi w grę, bo to prowadzi do niezbyt przyjemnych konsekwencji.

Czemu warto wziąć pod uwagę implant?

Jeśli brakuje nam jednego zęba lub tym bardziej ich większej ilości – w końcu pojawią się niestety problemy. O co tutaj chodzi? Przede wszystkim możemy spodziewać się, że jedzenie stanie się trochę trudniejsze i może być odrobinę niekomfortowe. Oprócz tego niestety wiele osób zauważa u siebie zmianę rysów twarzy – to najczęściej zdarza się wtedy, gdy brakuje nam już kilku zębów. Dana osoba czuje się ze sobą źle i przez to rozwijają się u niej kompleksy – tym bardziej więc warto szybko zainteresować się wykonaniem implantów zębowych.

Procedura nie jest skomplikowana, ale jednak trochę trwa – najpierw w kości umieszczony zostaje sam implant, a dopiero po kilku miesiącach można założyć na niego zewnętrzną koronę. Nie mamy jednak tak naprawdę wielu innych opcji do wyboru, więc trzeba to zaakceptować. Ludzie są zwykle bardzo zadowoleni z efektu końcowego, a implant na pewno posłuży nam bez problemu przez wiele lat.

Utrata części zęba

Pamiętaj jednak, że ułamanie się kawałka zęba lub ukruszenie nie wymaga jeszcze zakładania implantu – ten brany jest pod uwagę tylko w przypadku całkowitej utraty zęba. Jeżeli potrzebujemy “odzyskać” jego kawałek to możemy zawsze założyć licówkę kompozytową lub porcelanową. Jej wygląd praktycznie nie różni się od wyglądu naszego zęba, więc bardzo trudno jest tutaj zauważyć różnicę. Tego typu naprawa też nie będzie tania, ale mówimy tutaj jednak o dużo mniejszych kosztach. Istotne jest też to, że zwykle licówka kompozytowa zakładana jest od razu na wizycie – a licówka porcelanowa najpewniej będzie gotowa po konsultacji i wykonaniu jej przez protetyka. Sprawdź ofertę implantów na https://leczeniebezzebia.pl

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *