Wybielanie zębów laserem czy nakładkami? Co wybrać?

Spis treści

Postanawiasz spełnić marzenia o śnieżnobiałym uśmiechu, umawiasz się więc na wizytę do gabinetu stomatologicznego. Przed Tobą wybór metody wybielania zębów. Poznaj wady i zalety wybielania laserem oraz nakładkami i podejmij świadomą decyzję.

Wybielanie zębów laserem czy nakładkami? Co wybrać?

Zanim wpiszesz w wyszukiwarkę internetową przykładowo wybielanie zębów nowy targ, poznaj najpopularniejsze metody wybielania zębów. Dzięki temu na wizytę u stomatologa pójdziesz bogaty w wiedzę, która pomoże Ci szybciej dokonać najlepszego wyboru.

Przed zabiegiem wybielania należy wyleczyć wszystkie zęby i uzupełnić ubytki. W przeciwnym wypadku preparat wybielający może uszkodzić miazgę zęba. Warto również usunąć kamień i płytkę nazębną – dzięki temu uzyskasz jednakowy stopień wybielenia wszystkich zębów.

Czy profesjonalne wybielanie zębów jest dla każdego? Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, zaczekaj z laserowym wybielaniem zębów na zakończenie przygody z laktacją. Ponadto poinformuj stomatologa o lekach, które zażywasz (przyjmowanie niektórych z nich wyklucza możliwość laserowego wybielania zębów). Alergia na którykolwiek składnik żelu stosowanego podczas zabiegu również uniemożliwia jego wykonanie.

Laserowe wybielanie zębów

Ten szybki i skuteczny zabieg może być wykonany za pomocą różnych metod. Na www.orto-smile.pl zapoznasz się z techniką wybielania za pomocą lampy Zoom oraz lasera diodowego Primo. Bez względu na to, czy stomatolog użyje lampy czy lasera, wybielanie przebiegnie w podobny sposób.

Stomatolog rozpocznie zabieg od osłonięcia ust i dziąseł. Następnie nałoży specjalny żel i utwardzi go za pomocą lampy lub lasera. Działania te powtórzy kilkukrotnie, na wizytę w gabinecie należy zarezerwować sobie w zależności od wybranej metody do ok. 1,5 godziny.

Zalety laserowego wybielania zębów:

 • całość zabiegu przeprowadzana pod okiem specjalisty
 • natychmiastowy efekt
 • bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu

Wady laserowego wybielania zębów:

 • zabieg droższy w porównaniu do innych metod wybielania zębów
 • konieczność stosowania tzw. białej diety (rezygnacja z kawy, soków owocowych i innych barwiących produktów spożywczych) przez 2 tygodnie po zabiegu

Wybielanie zębów za pomocą nakładek

Na pierwszej wizycie stomatolog wykonana odlew Twoich łuków zębowych, by przygotować idealnie dopasowane nakładki. Na następnym spotkaniu przymierzysz je i otrzymasz strzykawki z żelem wybielającym oraz dokładną instrukcję, jak ich samodzielnie używać w domu. Kuracja trwa kilka tygodni.

Zalety stosowania nakładek wybielających:

 • niższa cena w porównaniu do wybielania laserem
 • łatwość użycia
 • bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu

Wady stosowania nakładek wybielających:

 • wymagają dyscypliny od pacjenta
 • dłuższy czas stosowania „białej diety” – kilka tygodni kuracji plus dwa tygodnie po jej zakończeniu
 • na końcowy efekt trzeba czekać kilka tygodni

Bez względu na to, którą metodę wybielania zębów wybierzesz, pamiętaj, że po zabiegu może wystąpić nadwrażliwość zębów. Warto zaopatrzyć się wówczas w pastę do wrażliwych zębów i uzbroić się w cierpliwość – problem powinien zniknąć po kilku dniach.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *