Ząb zatrzymany – jak pozbyć się takiej ósemki?

Spis treści

Zatrzymany ząb czasami próbujemy przywrócić do prawidłowej pozycji z pomocą aparatu ortodontycznego – ale nie zawsze jest to możliwe i nie zawsze ma to sens. W przypadku zębów mądrości, a więc tzw. ósemek – o wiele częściej zalecana jest ich ekstrakcja. Pozbycie się takiego zęba w niczym nam nie przeszkadza – a szybko jesteśmy w stanie pozbyć się bólu i uchronić pozostałe zęby przed problemami.

W przypadku zębów mądrości niestety do zatrzymania dochodzi bardzo często – w przypadku zębów górnych mamy do czynienia z zatrzymaniem w dziąśle, a zęby dolne mogą “utknąć” w kości. Na pewno nie jest potem łatwo się ich pozbyć i w takiej sytuacji często potrzebna jest pomoc chirurga. Jeśli podejrzewasz, że wystąpiło u Ciebie właśnie zatrzymanie ósemki – wybierz się do dentysty i wykonaj zdjęcie przy pomocy pantomogramu. A jeśli jest Ci już teraz potrzebny chirurg stomatologiczny Żoliborz jest dzielnicą, w której łatwo uda Ci się pozbyć niechcianej ósemki.

Ząb zatrzymany – jak pozbyć się takiej ósemki?

Dlaczego warto się jej pozbyć?

Usuwamy zatrzymany ząb mądrości przede wszystkim dlatego, że sprawia nam on sporo problemów – zwykle pojawia się naprawdę silny ból i opuchlizna. Odczuwamy też ucisk na pozostałe zęby i wywołuje to po prostu dyskomfort. Taka ósemka raczej nie przestanie nas już boleć, dopóki czegoś z tym nie zrobimy – warto więc szybko zapisać się na wizytę do specjalisty.

Zatrzymany ząb może też przyczynić się do tego, że reszta zębów zacznie się tłoczyć – a później także krzywić – i możemy również doświadczać problemów ze zgryzem. Człowiek może doświadczyć też trudności z jedzeniem i normalnym otwieraniem ust.

Usuwanie ósemek

Chociaż wiele osób panicznie boi się usuwania ósemek – obecnie procedura ta wcale nie musi wiązać się z bólem. Stosowane jest znieczulenie miejscowe i w przypadku, gdy nie ma żadnych powikłań – bardzo szybko możemy wrócić do naszego dawnego trybu życia. Chirurg stomatologiczny dba o to, aby rana została prawidłowo zszyta i jeśli tylko zastosujemy się do zasad higieny – istnieje małe ryzyko rozwoju stanu zapalnego.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że warto kontrolować stan swoich ósemek wtedy, gdy nie sprawiają nam one jeszcze problemów. Pozbywanie się ich zawsze jest utrudnione ze względu na ich położenie – ale usuwanie ich od razu pozwala nam uniknąć dużej ilości bólu i niepotrzebnych problemów. Zęby te do niczego nam tak naprawdę nie służą – a gromadzi się tylko na nich próchnica i mamy do czynienia z wspomnianych zatrzymaniem. Sprawdź w Warszawie gabinet Dorodent.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *