Dlaczego warto zmienić swoją szczoteczkę na Philips Sonicare?

Spis treści

Zdrowe i zadbane zęby stanowią nieodłączną wizytówkę każdego człowieka, dlatego tak ważne jest odpowiednie dbanie o higienę jamy ustnej. Zgodnie z doniesieniami specjalistów z dziedziny stomatologii i dentystyki, prawidłowe mycie zębów to główny krok w walce z próchnicą. Niestety dostępne na rynku szczoteczki często nie są dostosowane do odpowiedniej pracy w walce o zdrowy uśmiech. Gdzie więc szukać rozwiązania, kiedy tradycyjne środki zawodzą? Odpowiedzią mogą być rewolucyjne szczoteczki soniczne, które w ostatnim czasie zyskują na dużej popularności.

Dlaczego warto zmienić swoją szczoteczkę na Philips Sonicare?

Czym dokładnie jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczka soniczna do zębów to rodzaj rewolucyjnej szczoteczki elektrycznej, której wyniki robią wrażenie. Zastosowanie nowoczesnej technologii nie tylko pozwala na utrzymanie zębów w czystości, ale dodatkowo przez odpowiednio dopasowane końcówki dbają równocześnie o całą jamę ustną. Co jednak kryje się pod nazwą technologii sonicznej? Są to wysokiej częstotliwości drgania przy zachowaniu szerokiego zakresu ruchu głowicy czyszczącej, składające się na tak zwaną Dynamiczną Akcję Czyszczącą (ang. Dynamic Cleaning Action – DCA). Technologia ta pozwala na uzyskanie siły czyszczącej w postaci aż 62 000 ruchów na minutę. Wysoka częstotliwość drgań wpływa na prędkość mieszania się ludzkiej śliny z pastą, wytwarzając czyszczące mikrobąbelki, wtaczane głęboko w przestrzenie międzyzębowe, jak i w dziąsła. Szczoteczki posiadają też różne poziomy intensywności, które pozwalają dopasować tryb czyszczenia do własnych potrzeb. Ponadto szerokie spektrum programów czyszczących sprawdzi się przy zachowaniu higieny nie tylko zębów, ale całej jamy ustnej. Szczoteczki soniczne to przede wszystkim nowoczesne rozwiązanie, idealne dla osób, którym zależy na zdrowym uśmiechu.

Którą szczoteczkę soniczną wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się wiele propozycji szczoteczek sonicznych o różnych właściwościach. Myśląc o zakupie tego typu produktu, warto postawić na sprawdzone marki, które cieszą się dużym uznaniem, nie tylko wśród konsumentów, ale także specjalistów z dziedzin stomatologii i dentystyki. Szczoteczki Philips Sonicare to idealny wybór, rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, a także numer 1 w swojej kategorii na całym świecie. 20 lat doświadczenia pozwoliło na stworzenie rozwiązania, które w przeciwieństwie do klasycznej szczoteczki pozostawia do 10 razy mniej płytki bakteryjnej. Zmiana szczoteczki na Philips Sonicare to także poprawa zdrowia dziąseł i zmniejszenie ryzyka przebarwień.

Zalety stosowania szczoteczki sonicznej

Korzyści płynących ze stosowania szczoteczek sonicznych jest naprawdę wiele. Przede wszystkim jest to idealne rozwiązanie, które w realny sposób przyczynia się do utrzymania higieny jamy ustnej na wysokim poziomie, co z kolei pozwala na uniknięcie próchnicy i posiadanie zdrowych zębów. Wśród najważniejszych zalet, warto wymienić:

  • wysoką częstotliwość o mocy nawet 62 000 ruchów na minutę,
  • różne poziomy intensywności,
  • różne programy czyszczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb,
  • wbudowane przypomnienie, informujące o konieczności wymiany końcówki,
  • zaawansowany timer, odmierzający zalecaną przez dentystów długość mycia zębów,
  • wbudowany czujnik siły nacisku,
  • możliwość skorzystania z dedykowanej aplikacji na telefon, która ułatwi kontrolowanie higieny jamy ustnej.

Te zalety to jedynie niektóre z pozytywów, jakie niesie za sobą zamiana zwykłej szczoteczki na soniczną. Dzięki najnowszej technologii, dbanie o higienę jamy ustnej nie musi już dłużej stanowić problemu.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *