Kompleksowe ubezpieczenie – czyli co?

Spis treści

Czy lekarz w miejscu pracy powinien być chroniony w mniejszym stopniu, niż za kierownicą auta? Minimalne sumy gwarancyjne OC lekarza to w 2021 r. stanowczo za mało.

Minimalne ubezpieczenie OC lekarza

Suma gwarancyjna to max. kwota, którą ubezpieczyciel wypłaca by pokryć szkody wyrządzone przez ubezpieczonego. Sumy w ubezpieczeniu obowiązkowego OC lekarza od 2011 roku są utrzymywane na niezmienionym poziomie:

  • 75 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia;
  • 350 000 euro w odniesieniu do wszystkich zdarzeń, których skutki są objęte umową ubezpieczenia.

Dla porównania polisa obowiązkowego OC samochodu: tu sumy gwarancyjne wynoszą: w przypadku szkód na osobe – 5 210 000 euro w odniesieniu do jednego zdarzenia, którego skutki są objęte ubezpieczeniem bez względu na liczbę poszkodowanych, zaś w przypadku szkód w mieniu –1 050 000 euro.
Czy lekarz, wykonujący skomplikowane procedury medyczne w miejscu pracy, powinien być chroniony gorzej niż za kierownicą samochodu?

Średni czas zgłoszenie roszczenia to 2,5 roku

Roszczenie pacjenta przedawni się dopiero z upływem 3 lat od momentu, w którym pacjent dowiedział się o szkodzie i osobie za nią odpowiedzialnej. W przypadku pacjentów małoletnich przedawnienie nie może nastąpić wcześniej niż 2 lata od uzyskania pełnoletności. Obowiązujące terminy przedawnienia roszczeń wynikających ze szkód na życiu i zdrowiu sprawiają, że od interwencji medycznej do wystąpienia przez pacjenta na ścieżkę prawną mijają lata. Średni czas od momentu udzielenia świadczenia zdrowotnego, do zgłoszenia roszczenia to około 2,5 roku.

Więcej: https://interpolska.pl/blog/minimalne-sumy-gwarancyjne-w-oc-lekarza-to-dzis-zdecydowanie-za-malo/ i https://interpolska.pl/blog/porada-prawna-jak-wyglada-proces-medyka-krok-po-kroku/

Niedobre opinie w internecie

Pacjenci coraz częściej poszukują lekarzy online, dlatego rośnie znaczenie opinii wystawianych w serwisach i na forach internetowych. Rekomendacje pacjentów są brane pod uwagę przy wyborze lekarza. Może się zdarzyć, że w sieci znajdzie się nieprawdziwy komentarz dotyczący Twojej osoby. Autor komentarza naruszającego godność lekarza i jego dobre imię, może się jednak dowiedzieć, że takie działania wiążą się z konsekwencjami.

Posiadając ubezpieczenie INTER Ochrona Prawna możesz zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej w takiej sytuacji. Nasi specjaliści doradzą jak postąpić wobec takich zarzutów. Jeśli będziesz zdecydowany wystąpić na drogę sądową, adwokat sporządzi odpowiednie dokumenty, a TU INTER Polska S.A. pokryje koszty prawnika i sporu sądowego.

Więcej: https://interpolska.pl/blog/lekarz-jako-osoba-wykonujaca-zawod-zaufania-publicznego-musi-liczyc-sie-z-krytycznymi-opiniami-w-internecie/ i https://interpolska.pl/blog/lekarze-pod-ostrzalem-jak-radzic-sobie-z-hejtem-w-internecie/

Ubezpieczenie podróżne na cały rok, również rodzinne i w wariancie ze sportami ekstremalnymi

Wyjeżdżasz kilka razy w ciągu roku? Bez żadnych ograniczeń w ilości podróży: w ofercie INTER znajdziesz ubezpieczenie ponad 40 sportów rekreacyjnych tj. narciarstwo, snowboard, nurkowanie. Oferujemy również pomoc tłumacza, rezerwację biletów czy zamawianie taksówek. W wariancie rodzinnym ochrona obejmuje wszystkich członków rodziny, która zawsze może Ci towarzyszyć.

W zależności od wybranego wariantu zyskujesz m.in. zwrot kosztów leczenia do 500 000 zł na członka rodziny organizację pomocy lekarskiej, transport medyczny czy opiekę nad nieletnimi dziećmi. To wszystko bez konieczności zgłaszania planowanej podróży.

Więcej: https://interpolska.pl/blog/lekarz-w-podrozy-czyli-o-wyjazdach-sluzbowych-i-prywatnych/ i https://interpolska.pl/blog/case-study-inter-wypadek-na-wakacjach-ubezpieczenie-podrozy-dla-medykow/ i jeszcze o podróżowaniu w czasie pandemii: https://interpolska.pl/blog/bon-voyage-podrozowanie-w-dobie-pandemii/

To wszystko w jednym pakiecie. Kompleksowa ochrona Lekarzy i Lekarzy Dentystów

TU INTER Polska zapewnia kompleksową ochronę klientów, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie. W związku z tym przygotowaliśmy unikatowe propozycje ubezpieczeń zawodowych, które obejmują:

  • Obowiązkowe OC
  • Dobrowolne OC
  • Ochronę Prawną
  • Ochronę HIV/WZW
  • NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków)
  • Inter Tour 365 (ubezpieczenie podczas zagranicznej podróży)

Zapraszamy do zapoznania się z opisem i ofertą https://interpolska.pl/sluzba-zdrowia/lekarz-i-lekarz-dentysta/
Ten pakiet pokrywa także wykonywanie szczepień COVID-19 oraz zawiera klauzulę agresji pacjenta. Więcej: https://interpolska.pl/koronawirus/ i https://interpolska.pl/blog/agresja-pacjenta-o-czym-powinien-pamietac-pokrzywdzony-lekarz/

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Centrum Fizjoterapeuty
Sklep Fizjoterapeuty
Oferty pracy

Aktualności

Najpopularniejsze w zdrowie

Zostań z nami

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *